Reply
Identity Euler
Topics: 25
Registered: ‎02-26-2009

Kafeteria edukacyjna 2012

Zakończyła się kolejna edycja Kafeterii edukacyjnej dla licealistów. Część wykładów była przeprowadzona w SL. Tutaj można obejrzeć tegoroczne podsumowanie.

DIGITALWORLD
Topics: 7
Blog Posts: 0
Registered: ‎05-15-2011

Re: Kafeteria edukacyjna 2012

Reply to Identity Euler - view message

Tak się zastanawiam dlaczego wszystkie takie imprezy zorganizowane są jak w świecie rzeczywistym? Sala wykładowa, uczniowie w ławkach, tablica i nauczyciel przy tablicy itd. Świat SL który miał umożliwić zniesienie ograniczeń ze świata rzeczywistego staje się tylko kalką lub symulatorem świata rzeczywistego. Jako świerzy awatar brałem udział w amerykańskim czy też francuskim szkoleniu i zamiast siedzieć jak wszyscy na poduszkach lewitowałem sobie nad ziemią przecież i tak kamerę miałem ustawioną na to co potrzeba. To zaraz osoba prowadząca naukę kazała mi usiąść pewnie też jakaś nauczycielka w realu:smileyhappy:

Identity Euler
Topics: 25
Registered: ‎02-26-2009

Re: Kafeteria edukacyjna 2012

[ Edited ]

Reply to DIGITALWORLD - view message

Od spotkań tego typu oczekuje się, że umożliwią realizację wykładu/szkoleń/lekcji w obecności ludzi znajdujących się w różnych miejscach w świecie rzeczywistym. 

Walory świata wirtualnego: latanie, wygląd awatara etc to sprawa drugorzędna. Uczestnicy mogą się nimi cieszyć w pełni po zajęciach. :smileyhappy: