Jump to content

Identity Euler

Resident
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Identity Euler

 1. Od spotkań tego typu oczekuje się, że umożliwią realizację wykładu/szkoleń/lekcji w obecności ludzi znajdujących się w różnych miejscach w świecie rzeczywistym. Walory świata wirtualnego: latanie, wygląd awatara etc to sprawa drugorzędna. Uczestnicy mogą się nimi cieszyć w pełni po zajęciach.
 2. Thank you for answer. 2.59 just showed many errors and doesn't show any faces at all any longer. In case of 2.63a I still can't upload rigged avatar with texture. I will wait for 2.64.
 3. Hi I uploaded rigged avatar that I made. It has texture in Blender and I uploaded not rigged mesh with texture to SL. I can't upload textured rigged mesh. I use Blender 2.62 and official client 3.3.2. Is there any bug or I do something wrong?
 4. I have exactly the same issue while dowloading rigged basic female avatar collada file exported from Blender. I use the option for Second Life while exporting in Blender. I have a look at the tutorial and I wonder what may be the cause, but I can't find the solution. I am beginner in rigged mesh. I use Blender 2.63 and official viewer 3.3.2. Edit The same problem with Blender 2.62. I tick 'Export for Second Life'. Edit It was the file issue in my case. Try the files from: http://blog.machinimatrix.org/avatar-workbench/.
 5. Zakończyła się kolejna edycja Kafeterii edukacyjnej dla licealistów. Część wykładów była przeprowadzona w SL. Tutaj można obejrzeć tegoroczne podsumowanie.
 6. Witaj Nie podałaś rodzaju karty, więc trudno sprecyzować przyczynę. Wypłacać możesz przez dowolnego uznanego przez LL pośrednika. Jednak prawdopodobnie jeśli nie masz pozytywnego Risk Api mogą oni odmówić.
 7. Nie zapowiada się na powrót: http://community.secondlife.com/t5/Your-Avatar/Update-Last-Names-Roundtable/td-p/1409403
 8. Witaj, Widzę, że Rolig już Tobie odpowiedziała tutaj: http://community.secondlife.com/t5/Linden-Dollars-L/How-do-I-cash-out-lindens-to-rl-bank-account/qaq-p/1377923. Dodam, że wskazany pośrednik nie jest jednym i za żadnego pośrednika Linden Lab nie ręczy. Są pośrednicy z różnych krajów, w tym z Polski też (co ma znaczenie dla kosztów transakcji). Najpewniejszym jednak sposobem jest wypłacenie środków przez PayPal. Edit: Może trochę już historyczna ale częsciowo aktualna lista pośredników: http://wiki.secondlife.com/wiki/Archive/Third_Party_Linden_Dollar_Exchanges
 9. Warto dodać w ogłoszeniu slurl do miejsca.
 10. Zajęcia będą kontynuuowana w szkole Happy Hippo.
 11. Problem z samouczkami w języku polskim wynika z tego, że meshe w SL to nowość i dodatkowo ciągle zachodzą zmiany. Jest dobra motywacja do nauki angielskiego a bardzo przejrzyste samouczki są na http://blog.machinimatrix.org/3d-creation/blender-meshes-trail/.
 12. Można zgłaszać polskie miejsca do Destination Guide. Lista miejsc widoczna jest tutaj: http://secondlife.com/destinations/international/polish Jeśli nie ma tam miejsca, które lubisz i uważasz za warte polecenia poproś właściciela aby je zgłosił.
 13. Niedługo kolejna konferencja VWBPE. Więcej informacji: http://www.vwbpe.org/. Propozycje wystąpień można zgłaszać od 19.09, rejestracja jest od 01.10. Spotkania będą odbywały się w Second Life Main Venue, SO3D OpenSim, Reaction Grid OpenSim. Dla nauczycieli jest to okazja do prezentacji swojej działalności, podzielenia się doświadczeniami i spotkania zainteresowanych tematem edukacji w rzeczywistości wirtualnej z całego świata.
 14. Witaj Daanniel, W polskiej społeczności jest co najmiej kilku dobrych programistów. Nie jestem pewna jednak czy zaglądają na fora. Najlepiej spróbować dopytać się o nich w Second Life i skontaktować osobiscie. Co do komunikacji na forum doradzam w sytuacji, kiedy jest potrzebne wyjaśnienie czegoś bezpośrednio kontakt na PW. Wystarczy kliknąć na imię awatara a następnie odnaleźć opcję "Send this user a private message".
 15. Witaj, Czego dokładnie szukasz? Jest wiele sklepów i każdy specjalizuje się w czymś innym: meblach, dodatkach do awatara etc. Mnie kiedyś spodobał się ten sklep steampunkowy: Julia Collection - Steampunk, Victorian & Grunge Furniture: http://maps.secondlife.com/secondlife/Gear%20Jammer/83/74/31 .
 16. Kolejny zjazd już za rok. A tu znajduje się zapis tegorocznych wystąpień: http://www.ustream.tv/slcc Polecam szczególnie: http://www.ustream.tv/recorded/16647937
 17. There is no Polish language on the list at https://my.secondlife.com/. There isn't eg Danish also. I can see there only: German, Spanish, Portugal, French, Italian and Japanese. As far as I can remember the Knowledge Base is also translated into these languages first. Maybe other languages will be introduced also later.
 18. Hi Irene, The option for other languages is possible already, isn't it?
 19. Mesh jest już dostępny w Second Life: http://community.secondlife.com/t5/Inworld/Mesh-goes-gridwide-Create-sell-buy-amp-enjoy-all-new-things-in/bc-p/1056053#M1734
 20. SLCC 2011 właśnie się rozpoczyna. Można oglądać transmisję na zywo: http://www.ustream.tv/slcc i dołączyć do spotkań inworld: http://maps.secondlife.com/secondlife/SLCC%204/41/223/24.
 21. Oferta zajeć w *CrEaTiViTy* została poszerzona. Bieżące informacje o spotkaniach można uzyskać korzystając z opcji Szukaj/Search lub z Kalendarza. Więcej informacji o Kalendarzu tutaj.
 22. Happy counting. This is a forum where you can get help from Residents. You did right and sent ticket. Demonstrations here actually will not help much. I am not sure what actually your issue is. If other Resident told you something about banning - yes you can be banned at someones land or even region. Just simply accept it and go away. If someone is threating you with ban on Second Life you can fill in abuse report. You can easly also use block function and you will stop getting messages from that person. If you somehow got banned by Linden Lab (I doubt, because you probably wouldn't be able to write here - but I can't be sure) there probably was a reason and you need to find out what is the problem and contact Linden Lab, not a forums here. The best is to calm down.
 23. Zgodnie z informacją na blogu: http://community.secondlife.com/t5/Tools-and-Technology/Mesh-Update/ba-p/990421 mesh jest już dostępny na wybranych piaskownicach. Ochotnicy mogą testować mesh spełniając podane warunki: https://wiki.secondlife.com/wiki/Mesh/LiveVolunteers Można uczestniczyć na dwóch poziomach: Region level -- właściciele regionów, Resident level -- Rezydenci w nastepujących miejscach: http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%200/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%201/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%202/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%203/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%204/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%205/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%206/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%207/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%208/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%209/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%20a/128/128/30 http://maps.secondlife.com/secondlife/Mesh%20Sandbox%20b/128/128/30 Z tego co rozumiem, na chwilę obecną aby móc uploadować mesh należy mieć dodaną informację o karcie kredytowej oraz odpowiedzieć poprawnie na pytania związane z prawami autorskimi. Dyskusja o warunkach korzystania między innymi tutaj: http://community.secondlife.com/t5/Mesh/Mesh-Volunteers/td-p/988629
×
×
 • Create New...