Jump to content

DIGITALWORLD

Resident
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DIGITALWORLD

 1. Tak się zastanawiam dlaczego wszystkie takie imprezy zorganizowane są jak w świecie rzeczywistym? Sala wykładowa, uczniowie w ławkach, tablica i nauczyciel przy tablicy itd. Świat SL który miał umożliwić zniesienie ograniczeń ze świata rzeczywistego staje się tylko kalką lub symulatorem świata rzeczywistego. Jako świerzy awatar brałem udział w amerykańskim czy też francuskim szkoleniu i zamiast siedzieć jak wszyscy na poduszkach lewitowałem sobie nad ziemią przecież i tak kamerę miałem ustawioną na to co potrzeba. To zaraz osoba prowadząca naukę kazała mi usiąść pewnie też jakaś nauczycielka w
 2. Thank you for your full reply.
 3. Are you sure? How do I check?
 4. What exactly is the font used to display the chat? DejaVuSans-Bold? DejaVuSansMono? DejaVuSans? DejaVuSans-Oblique? DejaVuSans-BoldOblique?
 5. How many regions is on one server LL? In 2007 there were 2 regions and now?
 6. have uninstalled 3.4 and installed the 3.2.1 problem solved. Blocking the possibility of changing the size of the viewer in version 3.4 for me is stupid. I thank all participants in the discussion.
 7. Now I can not change the viewer window using the mouse? And as someone has a resolution lower than 800 x 600?
 8. LL probably blocked the possibility to change the size manually. Unless I have a virus on my computer.
 9. The smallest size of the viewer window is 1016 x 734.
 10. How do I change the size of the Second Life viewer? After the update I can not resize the viewer window. I need 600px x 400px.
×
×
 • Create New...