Jump to content
 • Tilia SSS


  Diğer dillerde

  Tilia nedir?

  Tilia , Second Life topluluğuna belirli finansal hizmetler sunan ve Second Life'ın ABD yasaları ve yönetmeliklerine uygun hareket etmesine yardımcı olan bir Linden Lab iştirakidir.

  1 Ağustos 2019 itibarıyla, Tilia, hesabınızdaki ABD doları bakiyenizin yönetimini Tilia hesabı biçiminde üstlenecektir. Tilia ayrıca Tilia hesabınızdan yapılan alacak işleme isteklerini ve ödemeleri yürütür. Second Life hesabınız ile ilişkili bir Tilia hesabı otomatik olarak oluşturulur ve Tilia hesabınıza erişmek için ayrı bir kullanıcı adına veya parolaya ihtiyacınız yoktur.

  Tilia logo.png

  Tilia ile alacak işleme

  Düzenleyici gereksinimlere uygunluğu devam ettirmek için, ABD Doları bakiyenizin  bir kısmını PayPal veya Skrill hesabınıza geçirmek istiyorsanız  (alacak işleme olarak bilinir),  bu durumda kimliğinizi doğrulamak amacıyla aşağıdakiler dahil belirli kişisel bilgileri sağlamanız gerekir:

  • Ad
  • Adres
  • Doğum tarihi
  • Sosyal güvenlik numarası (veya ABD Vatandaşı değilseniz, devlet tarafından verilen kimlik).

  Ayrıca, işlemi tamamlamak için ek bilgiler sağlamanız gerekebilir. Bu bilgileri sadece bir kez sağlamaya gerek duymanız için Tilia bu bilgileri güvenli bir şekilde saklar.

  Not: 18 yaş altındaki müşteriler, 1 Ağustos 2019 tarihinden sonra 18 yaşına ulaşana kadar alacaklarını işleyemeyecektir.
  Önemli: Tilia Hesabınız 12 aylık bir süre boyunca hareketsiz kalması halinde, sizden bir hareketsiz hesap ücreti alınır.  Bu ücret Tilia Hesabınıza hareketsiz durumdan çıkana kadar müteakip her ay yansıtılır.  Bu ücret hakkında daha fazla bilgiyi Tilia Hizmet Koşulları bölüm 3.4'te bulabilirsiniz.

  Kimlik doğrulama ile ilgili sorular

  Neden kişisel bilgileri Tilia'ya vermem gerekiyor ve bu bilgilerle ne yapacaksınız?

  Para hizmetleri sunan kayıtlı şirketler olarak, Linden Lab ve Tilia'nın yürürlükteki ABD yasaları ve yönetmeliklerine uyması gereklidir. Süreklilik arz eden risk yönetimi sürecimiz kapsamında, finans alanında hizmetler sunduğumuz müşterilerimiz ile ilgili bilgileri edinmemiz, doğrulamamız ve kaydetmemiz gerekiyor. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi ciddiye alıyoruz, dolayısıyla kişisel bilgileriniz koruma altında kalmaya devam edecek ve sadece Linden Lab ve Tilia Gizlilik Politikalarında özetlenen amaçlarla kullanılacaktır.

  Hangi kimlik türleri kabul ediliyor?

  Kabul edilebilir fotoğraflı kimlik formları şunları içerir:

  • Sürücü belgesi
  • Pasaport
  • Devlet tarafından verilen başka herhangi bir fotoğraflı kimlik formu

  Bu kimlik formlarından herhangi birine sahip değilseniz, ek yönergeler için lütfen müşteri destek ekibimize başvurun.

  Zaten fotoğraflı kimliğimi gönderdim. Neden bu işlemi tekrar yapmam gerekiyor?

  Linden Lab tarafından finans alanında sunulan hizmetler artık Linden Lab'ın yüzde yüz iştiraki olan Tilia Inc. tarafından yönetilmektedir. Tilia'nın yürürlükteki ABD yasaları ve yönetmeliklerine uyması gereklidir. Süreklilik arz eden risk yönetimi sürecimiz kapsamında, finans alanında hizmetler sunduğumuz müşterilerimiz ile ilgili bilgileri ediniyor, doğruluyor ve kaydediyoruz. Kişisel bilgileriniz koruma altında kalacak ve sadece internet sitemizde erişebileceğiniz Gizlilik Politikamızda özetlenen amaçlarla kullanılacaktır.

  Önceden sağlanmış olması halinde, çoğu Sakinin bilgilerini yeniden göndermesi gerekmeyecektir. Ancak, Tilia'nın belgeleri yeniden toplamasını ve doğrulamasını gerektirebilecek bazı durumlar olabilir. 

  Bankam, kredi kartı şirketim veya PayPal zaten kimliğimi doğruladı. Neden kimliğimi Tilia için tekrar doğrulamam gerekiyor?

  Para hizmetleri sunan bir şirket olarak, Tilia'nın para aktarımı ile ilgili çeşitli eyalet ve federal yasalara uyması gereklidir; söz konusu yasalar bu bilgileri kredi kartı şirketiniz veya PayPal gibi diğer finans kuruluşlarına sağlayıp sağlamadığınızdan bağımsız olarak bu bilgileri toplamamızı ve doğrulamamızı gerektiriyor.

  Sosyal Güvenlik Numaram yok. Nasıl devam edebilirim?

  ABD Vatandaşı değilseniz, kimliğinizi doğrulamak için bir pasaport veya kamu hizmet faturası gönderebilirsiniz. ABD Vatandaşıysanız ve Sosyal Güvenlik numaranız yoksa, lütfen müşteri hizmetlerine başvurun.

  Sosyal Güvenlik bilgilerini göndermek istemezsem ne olur?

  Sosyal Güvenlik bilgileriniz olmadan işleminizi gerçekleştirmemiz mümkün olmayacaktır; ilgili yasa bu bilgileri toplamamız ve doğrulamamız gerektiğini belirtmektedir.

  Bu bilgiler kayıt sırasında neden istenmedi?

  Bilgi toplamayla ilgili gereksinimler sadece ABD doları cinsinden alacak işlemek için saklanan değer cüzdanınızda bulunan paranın kullanılması gibi belirli finansal işlemler için geçerlidir. Second Life kullanımı için kaydolurken bu tür düzenleyici gereksinimler yoktur. 

  Benden ne zaman kimlik istenecek?

  Bir alacak işleme isteği başlatırken ve kayıtlı ödeme yönteminize ABD doları gönderirken sizden kimlik istenir.

  Bir alacak işleme isteğinde bulunmadan önce kimliğimi doğrulama için gönüllü olarak gönderebilir miyim?

  Evet. Bir alacak işleme isteğinde bulunmadan önce kimliğinizi doğrulama için gönüllü olarak gönderebilirsiniz. Bu, Tilia'da ilk kez alacak işleme girişiminde bulunurken bir gecikme yaşamamanızı sağlar.

  Lütfen Second Life internet sitesinde Fatura Bilgileri sayfanızı ziyaret edin.  Tilia hesabınızdan alacak işlemek için bazı ek bilgilere ihtiyacımız olabilir seçeneğine tıklayarak gönderim formuna erişebilirsiniz. Kimliğiniz doğrulandıktan sonra, mesaj değişerek şu ifadeyi alır: "Tilia hesabınızdan alacak işlemek için gerek duyduğumuz tüm bilgilere sahibiz. Teşekkür ederiz!"

  Bu işlem hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu blog gönderisine bakın: Gönüllü Düzenleyici Bilgi Gönderimi.

  Bu işlem ne kadar sürer?

  İstekler genellikle bir ile üç gün içerisinde işleme konulur, ancak bazı durumlarda işlem 30 güne kadar sürebilir.

  Koşullara uymadığım takdirde ABD doları bakiyeme ne olur?

  Saklanan ABD doları bakiyeniz hesabınızda kalır. İstenen belgeleri alarak inceleyene kadar hiçbir alacak işleme isteğini kabul etmiyoruz. Second Life hizmetlerinin bedelini ödemek için ABD Doları bakiyenizi ve Linden dolarlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Kabul edilebilir bir adres belgesi nedir?

  Kabul edilebilir belgeler aşağıda listelenmiştir ve son 3 ay içinde düzenlenmiş olmalıdır:

  • Güncel kamu hizmet faturası
  • Banka, kredi kartı veya hesap ekstresi
  • Cep telefonu faturası
  • Kira sözleşmesi veya kontratı
  • Vergi formu
  • Seçmen kaydı
  • Sigorta bildirimi

  Bu belgelerin fotoğrafları açık ve net olmalı, tüm belgeyi içermeli ve gerekli bilgileri açık bir şekilde göstermelidir.

  Yasal adımı değiştirdiğim takdirde, hangi tür belgeleri sağlamam gerekiyor?

  Adınızı değiştirmeniz durumunda, güncellenmiş bilgileri göndermeniz gerekir. Kabul edilebilir belgeler şunları içerir:

  • Ad değiştirme sertifikası
  • Evlilik cüzdanı
  • Boşanma Belgesi
  • Taahhüt belgesi

  Tilia'dan gelen mesajları alabilmemi sağlamak amacıyla kayıtlı e-postamı nasıl güncellerim?

  E-posta hesabınızı daha güncel bir hesapla güncellemek istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayarak bunu yapabilirsiniz: https://accounts.secondlife.com/change_email/. E-posta adresinizi doğrulamanızı ve güncel durumda kaldığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

  Normalde hangi tür işlemler kimlik doğrulama gerektirmez ?

  Kimlik doğrulama alacak işleme istekleri için geçerli olup, bunlar ABD Doları bakiyenizin bir kısmını veya tümünü bir PayPal veya Skrill hesabına geçirmeye yönelik isteklerdir. Bu nedenle, aşağıdaki işlem türleri normalde kişisel bilgilerinizi göndermenizi gerektirmez

  • Herhangi bir ödeme yöntemiyle Linden doları satın alma
  • Özel üyelik veya arazi kullanım ücretleri gibi Second Life hizmetlerinin bedelini ödemek için kredi kartı, PayPal veya Skrill kullanma
  • Linden dolarlarını harcama
  • LindeX üzerinde Linden doları satma

  Tilia kullanımı ile ilgili sorular

  Tilia hesabıma Second Life hesabımdan bağımsız olarak erişebilir miyim?

  Bu şu anda mümkün değildir. Tilia hesabınız Second Life hesabınız ile entegredir ve Second Life oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanarak Second Life internet sitesi üzerinden Tilia hesabınıza erişebilirsiniz. Tilia tarafından sağlanan hizmetler açıkça işaretlenir.

  Tilia ABD doları cinsinden parayı doğrudan banka hesabıma geçirebilir mi?

  Tilia şu anda alacakları doğrudan banka hesaplarına geçiremez, ancak ABD Doları bakiyenizi bir PayPal veya Skrill hesabına geçirebilir.

  Linden doları satın almak için Tilia'yı kullanmam gerekiyor mu?

  Hayır. Tilia, Linden doları satın alma işlemine dahil olmaz. Linden doları satın almak için kayıtlı ödeme yönteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz ve herhangi bir ek kişisel bilgi sağlamanız gerekmez.

  Hareketsiz hesap ücretinden nasıl kaçınabilirim?

  Tilia hesabınız 12 aylık bir süre boyunca hareketsiz kalması halinde, sizden hesabınızın korunması için gerekli mühendislik, destek, muhasebe ve uyum maliyetlerini karşılamak amacıyla en fazla $3,00 tutarında küçük ve aylık bir hareketsiz hesap ücreti alınır. Bu hareketsiz hesap ücreti ABD Doları bakiyenizi sıfırın altına düşüremez ve asla kredi kartından yeni bir ücret alınması ile sonuçlanmaz. Hareketsiz hesap ücreti Linden doları bakiyenizi etkilemez.

  Bu hareketsiz hesap ücretinden kaçınmak için, sadece Second Life internet sitesinde en az 12 ayda bir hesabınızda oturum açmanız gerekir. Ek olarak, Özel üyeliğe sahip Sakinler, Özel üyelikleri geçerli olduğu sürece hareketsiz hesap ücreti ödemeyecektir.

  Alacakları neden ben işleyemiyorum?

  Kişisel bilgilerinizi içeren belgeleri henüz doğrulayamamış olmamız halinde, hiçbir alacak işleme isteği kabul edilemeyecektir.

  Teknik ve yasal sorular

  Bilgilerim güvenli bir şekilde saklanıyor mu?

  Endişelerinizi anlıyoruz. Bilgileriniz Gizlilik Politikamızda özetlenen şekilde korunur. İnternet üzerinden bilgi sağlama konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, ilave yöntemler için lütfen müşteri destek ekibine başvurun.

  Verilerinizi nasıl koruduğumuz hakkında daha fazla bilgi için, blog gönderimize göz atın: Tilia'da Gizlilik ve Güvenlik ile ilgili Bilgiler.

   Tilia GDPR ile uyumlu mu?

   Tilia, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile tam uyumludur. Daha fazla bilgi için, lütfen Gizlilik Politikamıza bakın. Bireysel hesabınız ve durumunuz ile ilgili özel sorularınız varsa, lütfen müşteri destek ekibimize başvurun.

   Tilia kişisel bilgilerimi resmi kurumlar ile paylaşır mı?

   Tilia, mahkeme celbi veya arama kararı gibi bir yasal işlem yoluyla böyle yapmak mecburiyetinde kalmadıkça, bilgilerinizi herhangi bir resmi kuruma vermeyecektir.

   Verilerim veri madenciliği amacıyla kullanılacak mı?

   Tilia hiçbir şekilde veri madenciliği ile ilgili değildir ve verileriniz bu amaçla kullanılmayacak veya üçüncü taraflara satılmayacaktır. Tilia bir Linden Lab iştirakidir ve varlık amacı, süreçlerimizi güçlendirmek ve verilerinizi daha iyi korumakla birlikte Second Life'ın ticari omurgasının gelişmesine olanak sağlamaktır. 

   ABD Doları bakiyem devlete intikal edecek mi?

   Evet. Tilia her eyalette hak iddia edilmemiş mallara ilişkin yasalara uyacaktır.

   Bir Second Life Sakini Tilia hesabında hala ABD Doları bakiyesi varken öldüğü takdirde ne olur?

   Geçerli politikamızı görmek için, bu başlıkta yer alan wiki makalemizi ziyaret edin: Linden Lab Resmi Bildirimi: Ölüm ve Second Life dışındaki diğer sorunlar.
   User Feedback


   There are no comments to display.


  ×
  ×
  • Create New...