Jump to content
 • Yetişkin arazilerine ve içeriğine erişim


  Diğer dillerde

  Second Life'da araziler ve içerik Parcel_lght_G.png GenelParcel_lght_M.png Orta veya Parcel_lght_A.png Yetişkin olarak sınıflandırılır. Varsayılan olarak, 18 yaş veya üzerindeki yeni Sakinler Genel ve Orta sınıfındaki içeriğe erişebilir, 16 veya 17 yaşındaki Sakinler ise Genel sınıfındaki içeriğe erişebilir. Second Life'ın derecelendirme sistemi hakkında daha fazla bilgi için Erişkinlik dereceleri bölümüne bakın.

  18 yaş veya üzerindeyseniz, yetişkin içeriğine görüntüleyici tercihlerinizde bunu etkinleştirdikten sonra erişebilirsiniz.

  Yetişkin içeriğini görüntülemek için tercihlerinizi değiştirme

  18 yaş veya üzerinde olsanız bile, yetişkin içeriğini görüntülemek için yine de bu içeriği kabul etmeniz gerekir. Ayrıca erişkinlik tercihlerine erişmek için Viewer uygulamasının 1.23 veya sonraki bir sürümünü kullanmanız gerekir. En son Viewer sürümünü indirin.

  İpucu: Viewer uygulamanızın üst bölümünde, Yardım > Second Life Hakkında öğesini seçerek Viewer sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.

  Second Life'da oturum açın, sonra Viewer uygulamasında şu adımları takip ederek erişkinlik tercihlerinizi ayarlayın:

  1.  Ben > Tercihler öğesini seçin (veya Ctrl-P) ve Genel sekmesine tıklayın.
  2.  Şu içerik sınıfına erişmek istiyorum: açılır menüsünde Genel, Orta, Yetişkin tercihlerinden birini seçin.
   320px-Kb_maturity_settings.png
  3. Tamam öğesine tıklayın.
  Tebrikler! Artık erişkinlik derecesi ne olursa olsun, artık Second Life'da genel erişime açık tüm arazileri ziyaret edebilirsiniz.
  Not: Tercihleriniz yetişkin içeriğine izin verecek şekilde ayarlanmamışsa ve yetişkin sınıfındaki bir parsele veya bölgeye girmeye çalışıyorsanız, ışınlanmayı iptal etmenize veya erişim tercihlerinizi Genel, Orta, Yetişkin olarak hemen güncellemenize imkan tanıyan bir istem alırsınız.

  Ödeme Bilgilerini Dosyalama

  Ayrıca arazi sahipleri arazilerine erişimi Linden Lab üzerinde ödeme bilgileri dosyalanmış olanlar ile sınırlayabilir. Linden doları (L$) satın aldıysanız veya Pazaryerinde bir şey satın aldıysanız, ödeme bilgileriniz zaten dosyalanmıştır.  

  Ödeme bilgileriniz henüz dosyalanmadıysa veya emin değilseniz:

  1. Second Life web sitesinde Hesap sayfanızda oturum açın.
  2. Sayfanın sol tarafında yer alan Hesap bölümünün altında Faturalama Bilgileri öğesini seçin.
  3. Kredi Kartı EklePayPal hesabı ekle veya Skrill hesabı ekle tercihini seçin.
  4. Ya bir kredi kartı numarası, bir Skrill hesabı ya da doğrulanmış bir PayPal hesabı girin.

  Linden Lab ile ödeme ilişkisi kurmanız bir alışveriş teşkil etmez; bilgilerinizin sistemimizde dosyalanması karşılığında sizden ücret talep edilmeyecektir.

  Not: Linden Lab sadece Doğrulanmış PayPal hesapları vasıtasıyla yapılan PayPal ödemelerini kabul eder. PayPal hesabınızın Doğrulanmış bir PayPal hesabı olduğundan emin olmak için, lütfen PayPal Hesabına Genel Bakış sayfanızı kontrol edin veya PayPal destek belgelerini gözden geçirin.  User Feedback


  There are no comments to display.


×
×
 • Create New...