Jump to content
 • Hesap bakiyesi


  Diğer dillerde

  ABD doları bakiyesi

  Tüm Second Life® hesapları hem bir Linden doları bakiyesine hem de bir ABD doları bakiyesine sahiptir. Her iki bakiyeyi de secondlife.com sitesinde Hesap sayfanızdaki Linden Doları Özeti sayfasında görebilirsiniz.

  Linden Dollar Summary.png

  Yeni bir Second Life hesabınız oluşturduğunuzda, ABD doları bakiyeniz 0$'dır. LindeX üzerinde L$ satarak ABD doları bakiyenizi artırabilirsiniz. Nadir durumlarda, Linden Lab'dan US$ kredisi de alabilirsiniz. SL Dünyasında veya Second Life Pazaryeri'nde alım yapmak için L$ kullanılabilir; US$ hesabınızla ilgili diğer amaçlar için kullanılabilir.

  ABD doları bakiyenizin kullanımı

  ABD doları bakiyenizi aşağıda açıklanan çeşitli yollarla kullanıma sokabilirsiniz.

  Second Life giderlerini öde

  Özel üyelik ücretinizi, arazi kullanım ücretlerini, özel gayrimenkul ücretlerini öderken, Linden doları satın alırken veya bir Özel Bölge satın alırken, Linden Lab bu ücretleri ABD doları bakiyenizden tahsil eder. ABD doları bakiyeniz giderlerinizi karşılamıyorsa, kullanılabilir tüm US$ kredisi ücret için kullanılır. Daha sonra kalan tutar tercih ettiğiniz ödeme yöntemi aracılığıyla tahsil edilir. (USD bakiyenizin yanındaki "KULLANMA" düğmesine tıklayarak tam tutarı ödeme yönteminize fatura edin.) Yeterli miktarda Linden doları kazanırsanız, bunları LindeX üzerinde satarak ABD doları bakiyenizi artırabilirsiniz. Bazı Sakinlerin özel hesapları kendi masrafını öder!

  Alacağı hesaba geçir (para çekme)
   

  KBcaution.png

  Güncelleme: 6 Haziran 2016 tarihi itibarıyla, Türk Second Life Sakinleri PayPal'ı kullanarak ABD doları bakiyelerindeki alacağı hesaba geçirememektedir .  Bununla birlikte,  Türk Sakinlerin Skrill'i kullanarak alım yapmaları veya alacaklarını hesaba geçirmeleri hala mümkündür.  PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini askıya alması hakkında daha fazla bilgi için lütfen PayPal internet sitesini ziyaret edin (Türkçe).

  Linden Doları satışlarınızdan elde ettiğiniz net gelir Second Life hesabınızda alacak olarak tutulur ve bu alacak yukarıda belirtilen şekilde otomatik olarak hesap ücretlerinizi karşılamak için kullanılır. Linden Doları satış gelirinizi ücretlerinizi karşılamak için kullanmak istemiyorsanız, gerçek hayattaki bir ödeme yoluyla hesap alacağınızdaki bu payı çekebilirsiniz. (Bkz. Alacağı Hesaba Geçir) Sadece Linden Doları satışlarından elde edilen net gelire bağlı alacağı hesaba geçirebileceğinizi unutmayın. Hesap alacakları ve hediye kodlarına bağlı alacaklar veya diğer tanıtım amaçlı hesap alacakları ile yapılan alımlarda ücret geri ödenmez ve size ödeme yapmak için kullanılamaz.

  Alacak ödemesi işlemi aracılığıyla herhangi bir ödeme alabilmek için Hizmet Sözleşmesi koşullarımıza tam olarak uymanız gerekmektedir. Bu koşullar, bununla sınırlı olmamak kaydıyla, doğrulanabilir fatura bilgileri dahil olmak üzere, doğru ve eksiksiz kayıt bilgilerinin sağlanması şartını da içerir. Belirli durumlarda, Linden Lab bir talebi işleme koymadan önce sizden ek bilgiler talep edebilir. Zamanında sağlandığı takdirde, bu ek adım işlem sürelerini önemli ölçüde geciktirmeyecektir.

  Aşağıdaki tabloda, talebinizi gönderdiğiniz güne bağlı olarak USD cinsinden paranızın PayPal hesabınıza ne zaman ulaşacağı tahmini olarak verilmektedir. USD cinsinden paranızı listelenen tarihte veya öncesinde PayPal hesabınıza görmeyi bekleyebilirsiniz.  Taleplerin çoğunda, PayPal veya Skrill hesabınıza gönderilen ödemeyi iki iş günü içinde alırsınız.  Ancak, taleplerin az bir bölümünde, bu işlem beş iş gününü bulabilir.

  ABD'deki iş tatilleri iki veya beş günlük iş günü penceresini bir gün uzatır.

  Talep Edilen Gün İki İş Günü Sonra Beş İş Günü Sonra
  Pazartesi Çarşamba Ertesi Pazartesi
  Salı Perşembe Ertesi Salı
  Çarşamba Cuma Ertesi Çarşamba
  Perşembe Ertesi Pazartesi Ertesi Perşembe
  Cuma Ertesi Salı Ertesi Cuma
  Cumartesi Ertesi Çarşamba Ertesi Pazartesi (Sekiz takvim günü sonra)
  Pazar Ertesi Çarşamba Ertesi Pazartesi (Yedi takvim günü sonra)

  USD alacağımı hesap bakiyemden nasıl çekebilirim?

  ABD doları bakiyenizi PayPal veya Skrill aracılığıyla çekmeyi tercih edebilirsiniz. Second Life sistemindeki alacağınızı gerçek hayattaki hesabınıza geçirmeyi talep ettiğinizden dolayı, bu işlem alacağı hesaba geçirme talebi olarak bilinir.

  Tercih ettiğiniz para çekme seçeneğine bağlı olarak, ücrete ve minimum çekim tutarlarına tabi olabilirsiniz.

  Nasıl bir ödeme yöntemi seçebilirim?

  Yeni sistemi kullanarak Second Life'taki alacağınızı gerçek hayattaki hesabınıza geçirme talebinde bulunduğunuzda, sizden bir ödeme yöntemi seçmeniz istenecektir.

  Alacağınızı PayPal hesabınıza geçirme talebinde bulunmak için, talep formu'nda PayPal e-posta adresinizi seçmeniz gerekir. Bu formda halihazırda secondlife.com sitesinde kayıtlı olan PayPal hesaplarınızın yanı sıra alacağı hesaba geçirme talepleri için kullandığınız PayPal hesabı (eski alacağı hesaba geçirme sisteminde daha önce talepte bulunduysanız) listelenir.

  Alacağınızı Skrill hesabınıza geçirme talebinde bulunmak için, talep formu'nda Skrill e-posta adresinizi seçmeniz gerekir.  Bu formda halihazırda secondlife.com sitesinde kayıtlı olan Skrill hesaplarınızın yanı sıra alacağı hesaba geçirme talepleri için kullandığınız Skrill hesapları (eski alacağı hesaba geçirme sisteminde daha önce talepte bulunduysanız) listelenir.

  Add paypal or skrill.png

  Mevcut hesaplardan birini seçin veya Ödeme Yöntemini Değiştir penceresinde ödeme yöntemi olarak yeni bir PayPal/Skrill hesabı ekleyin:

  Change payment method.png

  KBnote.png Not: Ödeme yönteminizi değiştirdiğiniz takdirde, talebi işleme koymadan önce kimliğinizi doğrulamak amacıyla ek bilgiler talep edebiliriz. Bu doğrulama sizin güvenliğiniz içindir.

  Başkasının PayPal veya Skrill hesabına para gönderebilir miyim?

  Alacağı hesaba geçirme talepleri kendi kontrolünüzde olan bir PayPal veya Skrill hesabına gönderilmelidir. Bunlar başkasına ödeme yapmak için kullanılmamalıdır.

  Minimum veya maksimum bir tutar var mı?

  Alacağı hesaba geçirmede izin verilen minimum tutar, varsa işlem ücretleri dahil, 10$'dır. Maksimum işlem tutarı, ücretler hariç 9.999$'dır. Gerekirse, daha küçük tutarda birden çok işlem aracılığıyla daha büyük bir tutarı hesaba geçirebilirsiniz.

  Hesabınızı kalıcı olarak kapatıyorsanız, 10$'dan az olsa bile, ABD doları bakiyenizin tamamını çekme talebinde bulunabilirsiniz. Bu, 10$ minimum çekim tutarının geçerli olmadığı tek durumdur. Bu işlemi başlatırken, lütfen yardım için Destek Ekibine başvurun.

  Alacakları hesaba geçirmenin maliyeti nedir?

  Her alacağı hesaba geçirme işlemi için bir ücret alınır.  Bu ücret şu anda talep başına 1$'dır; ancak, ücretler gelecekte değişebilir. Ücretler forma girdiğiniz tutardan düşülür, dolayısıyla PayPal veya Skrill hesabınızdaki tutardan daha az bir tutar alırsınız. Daha az sıklıkla daha büyük tutarları hesaba geçirerek ücretlerden tasarruf edebilirsiniz.

  Alacakların hesaba geçirilmesi ne kadar sürer?

  Alacağı bir PayPal veya Skrill hesabına geçirirken, taleplerin yerine getirilmesi genellikle beş iş gününe varan bir süre alabilir (Pazartesi-Cuma, ABD'deki tatiller hariç).

  İşlemleri her zaman hızlı şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz; ancak, tatiller ve işlem hacmi işlem sürelerini etkileyebilir. Ayrıca, Linden Lab'ın bir Sakinden ek bilgiler talep etmesi durumunda, işlem süresi Sakin tarafından bilgilerin vaktinde gönderilmesine bağlı olacaktır.

  Önceki ve bekleyen taleplerimi nasıl kontrol edebilirim?

  Alacağı hesaba geçirme işlemlerinizin tüm geçmişini görüntülemek için, Alacağı Hesaba Geçirme Geçmişi sayfasına bakın. Henüz PayPal veya Skrill hesabına gönderilmemiş son taleplerde zaman damgasının yanında "işleniyor" ifadesi yer alır. Talep yerine getirilmiş görünüyorsa, ancak para PayPal veya Skrill hesabınıza geçmediyse, lütfen yardım için Destek Ekibine başvurun.

  Bir alacağı hesaba geçirme işlemini nasıl iptal edebilirim?

  Alacak talebinde bulunurken yanlış tutar veya yanlış PayPal/Skrill hesap bilgisi girmiş olabilirsiniz. Bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız, lütfen Alacağı Hesaba Geçirme Geçmişi'nizi kontrol edin ve sonra yardım için Destek Ekibine başvurun. İptal edilecek talebi bize bildirmeniz gerekecektir (talebi tanımlamak için tarih/saat ve tutar belirtin). Talebi geri çevirebilmemiz ve parayı hesap bakiyenize iade edebilmemiz için, lütfen bizi mümkün olduğunca erken bilgilendirin. Daha sonra, tekrar çekim talebinde bulunabilirsiniz veya paranızı Second Life hesap ücretlerinizi ödemek için kullanabilirsiniz.

  Havaleler

  Linden Lab'a para gönderme

  Linden Lab artık bankanızdan havale yoluyla ödeme kabul edememektedir.  Lütfen bakiye ödemenizi kredi kartı, Paypal veya Skrill aracılığıyla yapın.

  Linden Lab'dan para alma

  Linden Lab artık bankanıza havale yoluyla ödeme yapılmasını desteklememektedir.  USD bakiyenize ödeme yapmak istiyorsanız, lütfen bunu PayPal veya Skrill aracılığıyla yapın. 
  User Feedback


  There are no comments to display.


×
×
 • Create New...